Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

Tarih Türk’le başlar tezini doğrularcasına, askerî ve siyasal olarak başarıya ulaşmış, tarihin ilk ve tek özgürlük/bağımsızlık hareketi Anadolu İhtilali’nin siyasî başarısını taçlandırdığı gündeyiz. Bayrak, İstiklal Marşı, Atatürk resmi ve ismi, Mehmetçik, Türkiye haritası, Gençliğe Hitabe, Onuncu Yıl Marşı ve bayram kutlamaya giden şen çocukları görünce duygulanan herkesin bayramı kutlu olsun.

Türkün medeni olduğunun, medeniyetin Türksüz olamayacağının tarihe perçinlendiği bugün, Gazi Meclis’imiz tarih sahnesinde yerini aldı. Tarihinden kopmayan, kadim geçmişinin tüm özelliklerini bağımsızlık mücadelesine yansıtan Büyük Önder’i ile bütünleşmiş, kökü Türk olmayanların bile kendisini Türk kabul ederek milletin ferdi olmaktan gurur duyduğu, savaşlarda tükenmiş sanılan bir halkın yeniden dirilişinin siyasi sembolünün ortaya çıkışıydı. Seymen Alayı’nın ve dağlara yakılan ateşlerin geldiği nokta buydu.

Türk’e rağmen mazlum milletleri ve ülkemizi sömürme peşinde olanlara 98 yıl önce neler yaptığımızı hatırlatarak değişen bir şey olmadığını söylemek boynumuzun borcudur. Ayağa kalkmak ve takılmak istenen prangaları çıkarmak için muhtaç olduğumuz yegâne kudretin damarlarımızda olduğunu biliyoruz. Bu sefer savaşmadan yapacağız; her şeye rağmen ilimle ve fenle. Biliyoruz ve inanıyoruz “Hâkimiyet kayıtsız, şartsız milletindir”. Ve bir o kadar mutluyuz “Ne mutlu Türküm Diyene” derken.