Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

Mutluluğun herkes için geçerli sihirli bir formülü var mı bilmiyorum ama ben bu konuda bildiklerimi paylaşmaya devam edeceğim. Hatta sadece mutluluk üzerine bir kitap yazmayı da düşünüyorum yakın zamanda.

Mutluluğun bir yönü mutlaka gülmek, keyif almak ve eğlenmek ile ilgilidir. Gülmek bulaşıcıdır ve gülmeden geçen bir gün boşa geçmiş bir gündür aslında.

Mutluluğun diğer bir boyutu huzurla ilgilidir, huzur ise vicdanla bağlantılıdır, gün sonunda gece kafayı yastığa koyduğunuzda ben bugün güzel bir gün geçirdim diyebiliyorsanız sizden mutlusu yoktur.

Mutluluk bir açıdan da olumlu düşünmek ile ilgilidir, olumlu düşünmeye yatkın kişilerin daha mutlu olduklarını gözlemleyebiliriz. Demek ki gelecek hakkında umutlu olmak mutluluk açısından önemlidir.

Anda kalma becerisi de önemlidir çünkü sadece yaptığımız şeye içinde olduğumuz ana konsantre olduğumuzda endişe ve kaygı gibi duygular barınamazlar o anın içinde.

Sadece huzur mutluluk vermeyebilir, kendimizi başarılı hissedeceğimiz ölçüde kendimizi biraz geliştirmemiz de önemlidir. Öğrenmek, kendimizi geliştirmek, üretmek ve yardım etmek de mutlu eder.

Aşk ve sevgi mutluluğun önemli kaynaklarındandır, bizi sarmalayan sevgi dolu ilişkiler mutluluğumuzun yapı taşlarıdır.

Bazıları için seyahat etmek ve yeni yerler keşfetmektir mutluluk. Merak ve heyecan duygusunun eşlik ettiği yolculuklar bu açıdan önemlidir.

Çalışmak mutlu eder insanı, sevdiğimiz işi yapmak bu yüzden önemlidir.

Ve elbette sağlıklı olmak da çok önemli bir mutluluk kaynağıdır.

Bir hobimizin olması, bir şeyle ilgilenmek, onu öğretmek de mutluluk verir.

Burada yazdıklarım açısından kendi mutluluğunuzu değerlendirin lütfen, eksik olduğunu düşündüğünüz parçaları tamamlamaya çalışın hayatınızda, mutluluk önemlidir ve ertelemeye gelmez.

Sevgi ile kalın.