Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

Hayatta en önemli şeylerden birisi de hiç kuşkusuz mutlu olmaktır. Mutluluk üzerine düşünen ve yazan bir insan olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, mutlu olmak ile umutlu olmak kardeş gibidir; umutlu olduğumuz zaman mutlu olmak kesinlikle kolaylaşır.

Hayatınızda bir şeyleri değiştirme gücüne sahip olduğunuz zaman umutlu hissedersiniz, bunun tam tersi durumda, bir şeyi değiştirmeye gücünüz olmadığına inanırsanız umutsuz duygular ve ruh hali oluşur.

Dolayısı ile güç; değişim meydana getirme yeteneğidir ve her insanda bulunur.

Değişim dediğimizde ise her şeyin eğlenceli, hızlı ve kolay olmayabileceğini, bunun bir süreç olduğunu kabul etmek gerekir.

Gerekirse hayal kırıklığına dayanma, kararlılık ve kendine inanç bu anlamda gücün ve umudun özüdür.

Kendine başarılarını hatırlatmalı insan sık sık, geçmişte de benzer olaylarla karşılaşmış ve bir şekilde üstesinden gelmiştiniz, güç ve umudu besleyen şeyleri hatırlayın lütfen.

Kendimize karşı anlayışlı ve sevgi dolu olmak da önemlidir; kendimizi seversek ve inanırsak umutlu olmak kolaylaşır; kendimize olan inancımızı asla yitirmemeliyiz.

Korkularımız var, hatalarımız da var; diğer yandan çıkardığımız derslerle korkularımıza doğru minik adımlar atmayı deneyebiliriz ve her adımda umudumuz artacaktır, bazen de düşeriz, düştüğümüzden bir fazla kalkarız, nasıl öğrenmiştik yürümeyi?

Unutmayalım; her şeyde bir çatlak var, ışık böyle içeri sızar, hiç birimiz mükemmel değiliz ama hepimiz benzersiziz, umutlu olmak için her zaman bir neden vardır, gelin bugün umuda doğru bir düşünce tohumu ekin, bir adım atın.

Sevgi ile kalın.