Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

Değerli okuyucu ve izleyicilerimiz,

12 Aralık Enstitümüzün ad ve doğum günü.

2015 yılında kurulan ANKA Enstitüsü bugün üçüncü yılını doldurdu.

Üç yıldır tam bağımsız, yapıcı, kucaklayıcı ve birleştirici bir çizgide Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü, Cumhuriyetimizin değerlerini ve yüksek çıkarlarını savunduk.

Küresel ve bölgesel gelişmeleri, ülkemizi ilgilendiren dış ve iç bağlantılı öne çıkan olayları neden ve sonuçlarıyla ön alıcı ve çözümcül bir bir bakış açısıyla değerlendirerek kamuoyuyla paylaşmaya gayret ettik.

Politika, ekonomi, enerji piyasaları, askeri ve toplumsal konu alanları başta olmak üzere meydana gelen olayları ve bu olayların dünyaya, bölgemize ve ülkemize etkilerini, Dünya’da istihbarat ve güvenlik boyutunda yaşananları,

Bireyden topluma sağlıklı yaşam modellemelerini aktarmaya çalıştık.

Küresel ve bölgesel ölçekte çok zor bir dönemde misyon olarak kamuoyunu bilgili, zinde, güçlü ve moralli tutmaya siyaset üstü devlet aklına elimizden geldiğince katkı vermeye çalıştık ve çalışacağız.

Anka Enstitüsü’nün en önemli özelliklerinden biri devlet birikimi ile akademik nosyonu başarıyla birleştirebilmesi oldu. Bir diğer ifade ile pratikle teoriyi harmanladık.

Tüm bunları almadan veren inanmış bir ekiple, maddi ve manevi fedakârlıklarla yürüttük.

Siz değerli okuyucu ve izleyicilerimizin içten ilgisi bizim için en önemli moral ve motivasyon kaynağı oldu. Yazdığınız mesajlar, yorumlarınız sevginin, saygının, dayanışmanın karşılıksız örnekleriydi. Bu yolculukta başta siz takipçilerimize ve ekranlarını, sayfalarını bizlere açıp halkımızla buluşmamızı sağlayan yazılı ve görsel basınımızın değerli temsilcilerine Enstitümüz adına teşekkürlerimi sunarım.

Birlikteliğimize ve yolumuza gururla devam edeceğiz.

Önümüzdeki dönemde başlangıçta Ankara merkezinde, talep geldiği ve koşullar elverdiği durumunda diğer illerimizde de halka açık bilgilendirme konferansları ve panelleri yapmayı planlıyoruz.

“Anadolu Bilgeliği”ni bilimin sonsuz ışığıyla buluşturacağımız ve genç yazar adaylarından katılımın daha çok olacağı çalışma odaklı bir yıl bekliyoruz.

Atamızın ifade ettiği gibi “Büyük işler, önemli girişimler, ancak birlikte çalışma ile elde edilebilir.”

Selam, sevgi ve saygılarımla

Rafet ASLANTAŞ

ANKA Enstitüsü Başkanı