Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

Hayatınıza yeni bir şeyler kattığınızda zaten mevcut olanları da ayrı bir gözle görmeye başlarsınız, eskiler de yenilenir gözünüzde bir anda.

Kıyafet dolabınızı düşünün, çok severek aldığınız ve giydiğiniz kıyafetleriniz var. Diğer yandan; uzun süredir hep aynı kıyafetleri giydiğiniz için artık kanıksamışsınız ve onları ilk defa giydiğinizde hissettiğiniz duygulardan uzaksınız.

Yeni bir kıyafet alıp dolabınıza yerleştirdiğinizde bir anda eski giysileriniz de gözünüze güzel gözükmeye başlar, onlara da şöyle bir dokunup elden geçirir ve düzeltirsiniz.

Hayatımızdaki yenilikler de böyledir; hayatınıza yeni bir şey kattığınızda enerjiniz artar, bu mevcut olan şeyleri de daha farklı bir gözle görmenizi sağlar.

Bir tanıma göre mutluluk hayatı bir öğrenci gibi yaşamak ve sürekli yeni şeyler öğrenmektir. Bu bazen kendimize dair bir şeydir bazen de hayata dair bir bilgidir.

Hayatınıza yeni bir şeyler katın derken bunun illa maddi bir boyutu olması da gerekmiyor; örneğin yeni bir dil öğrenmeye başlayabilirsiniz, yeni bir hobi edinebilirsiniz, eğer yapmıyorsanız düzenli yürüyüşlere başlayabilirsiniz, yeni bir arkadaş edinebilir, yeni bir kitap okuyabilirsiniz.

Sürekli aynı şeyleri yaparak yaşamak bir süre sonra yaşamı sıkıcı hale getirebilir, bu nedenle zaman zaman yenilikler yapmak gerekir.

Bazen de bir şeyleri hayatımızdan çıkarmak, hayatımıza yeni bir şeyler katmaktır. Bu bazen daha fazla sağlık olur bazen daha fazla huzur.

Hazır bahar aylarını yaşıyorken önce biraz bahar temizliği yapalım hayatlarımızda sonra da biraz yenilik katalım.

Bu şekilde her şeyin daha anlamlı ve güzel olacağını düşünüyorum.

Sevgi ile kalın.