Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

Bir arkadaşınız size gelip “hayat sana güzel” derse ona ne cevap verirsiniz? “Evet, öyle, hayat gerçekten bana güzel” mi dersiniz yoksa “aman canım nereden çıkardın, benim çok sorunum var da sana anlatmıyorum” şeklinde mi cevap verirsiniz?

Umarım ilki şeklinde düşünüyorsunuzdur. Neden böyle söylediğime gelince ben hayatın bir hediye olduğunu düşünüyorum, hediyenin iyisi kötüsü küçüğü büyüğü olmaz işte, bir hediye aldığımda ben çok sevinirim genellikle, hayat hediyesini almışız, her gece de zaman hesabımıza karşılıksız olarak 1.440 dakika yatıyor, hayat bize güzel olmayacak da kime olacak?

Ha şimdi diyebilirsiniz ki ama pek çok sorun var; o sorunlarda hayatın bir parçası, bu dünyaya geliş nedenlerimizden bir tanesi de kendimizi geliştirmek, bir şeyler öğrenmek, başarı hissini tatmak.

Hayat bana güzel diye düşünen insanların bazı ortak özellikleri var, bunları sizlerle paylaşmak istiyorum, belki çok basit şeyler ama mutluluğa giden yollar genellikle öyledir zaten, bilip te yapmadıklarımız önemlidir.

Her şeyden önce samimi olacaksın, kendine ve hayata karşı. Kendine özgü bir tarzın olacak, kopya olmayacaksın.

Bunun için de başkalarının hayatları ile ne yaptıkları ve ne yapmadıkları ile fazla ilgilenmemek gerekiyor.

Bize ne başkasının hayatından? Yaşam bir yarış değil ki.

Şu soruyu çok severim; eğer kimsenin ne yaptığı hakkında bir fikrin olmasaydı hayatını nasıl yaşayacaktın?

Cevap şudur, hayatımı daha güzel bir hale getirmek için çaba gösterirdim. Başka insanların da hayatını daha güzel hale getirmeye çalışırdım, bunu içimden geldiği için yapardım. Hem kendim gülmeye çalışırdım hem de başka insanların yüzünde bir gülümseme yaratmaya gayret ederdim.

Bunları yaptığım ölçüde hayat bana güzel olurdu.

Hayat hepimize güzel, yeter ki onun değerini bilelim, hem eğlenelim hem de ülkemiz ve dünya için güzel şeyler üretelim.

Sevgi ile kalın.