Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

Son iki yazı konfor alanını terk etmek ve hayallerimizi gerçekleştirmek ile dolaylı olarak bağlantılı yazılardı, gelin bu yazıda konunun doğrudan kalbine inelim. Bir hayaliniz var ama nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Bir hayaliniz olduğunda çoğu durumda onu gerçekleştirmek için bir şeyleri değiştirmek gerekir. Ego veya iç bekçi ise kendisine verilen görev nedeniyle sizi mevcut konforlu bölgenizde tutmaya çalışacaktır. Onu nasıl ikna edebiliriz?

Aklıma iki yöntem geliyor, bir tanesi hayallerini gerçekleştiren insanları araştırmak, onlar hakkındaki hikâyeleri okumaktır. Diğeri ise hayata pozitif bakan, hayalleri olan, sizin hayallerinizi destekleyen insanlarla daha fazla zaman geçirmektir.

Gelin sırayla ikisini de inceleyelim ve ilkinden başlayalım.

Deshun Wang ismini hiç duydun mu?

Kendisi 80 yaşında Çinli bir fotomodel. İngilizceyi 44 yaşındayken öğreniyor, spora 50 yaşında başlıyor, 70’inde antrenman seviyesini yükseltiyor ve keşfedilip ilk kez 79 yaşında podyuma çıkıyor ve halen yapacak çok şeyi olduğunu, hayallerinden vazgeçmeyeceğini dile getiriyor. Facebook’ta kendisi ile ilgili güzel bir video var, izleyebilirsiniz.

Size ilham verebilecek bu tarz kişilerin hikâyeleri, sizi de cesaretlendirecektir.

Diğer konuya gelecek olursak; en çok zaman geçirdiğimiz kişiler de bizim hayallerimizi gerçekleştirmemiz için önemli bir unsur olabilir. Meşhur bir teoridir, en çok zaman geçirdiğimiz beş kişiye benzeriz. Dolayısı ile sık zaman geçirdiğiniz insanları, hayaller ve hayallere yaklaşımları anlamında biraz inceleyin. Hayallere inanıyorlar mı, sizi dinliyorlar mı, destek olmaya çalışıyorlar mı?

Gerekirse yeni bir çevre edinmeye çalışın, bir hayalinizi gerçekleştirmek istiyorsanız, hayallerini gerçekleştiren veya gerçekleştirmek için emek sarf eden insanlarla birlikte olmak sizin yararınıza olur.

Hayallerinizi bulacağınız ve o doğrultuda adımlar atacağınız güzel günler diliyorum.

Doğru yolda ilerliyorsan olumlu işaretler ve tesadüfler peşini bırakmaz.