Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

Mutluluk bir açıdan büyük resmi görebilmekle ilgili bir konudur. Hayatınızın geneline baktığınızda mutlaka yolunda giden şeyler vardır; işte dikkatimizi ve odağımızı neyin olmadığına değil nelerin olduğuna verebilirsek ve zaten sahip olduklarımız için şükredersek büyük resme odaklanabiliriz.

Bunu yapmadığımızda küçük şeyleri gözümüzde büyütür ve enerjimizi düşürmüş oluruz.

Bugün sizden yapmanızı istediğim bir şey var; lütfen sadece 10 dakikanızı ayırarak sahip olduğunuz güzel şeyleri yazın. Örnek; sağlığınız, aileniz, sevgiliniz, işiniz, paranız, arkadaşlarınız, yetenekleriniz artık neye sahipseniz. Sahip olmadığınız şeylere henüz sahip değilsiniz ileride olacak merak etmeyin.

Büyük resmi gözden kaçırdığınızda enerjinizi gereksiz yere düşürmekle kalmaz aynı zamanda henüz hayatınızda olmayan isteklerinize ulaşmayı da zorlaştırırsınız.

İsteklerimize ulaşmanın daha kolay bir yolu; benim hayatım zaten güzel, isteklerim gerçekleşirse sadece daha güzel olacak şeklinde düşünebilmektir.

İstediğim şey olmazsa mutsuz olacağım yaklaşımı doğru bir yaklaşım değildir.

Büyük resmi görmek konusunda güvendiğiniz kişilerden yardım da alabilirsiniz; içinde olduğunuz durumu bırakın güvendiğiniz bir dostunuz değerlendirsin.

Hayat büyük bir sistem; içinde pek çok olay pek çok boyut var; daha mutlu yaşamak istiyorsanız büyük resmi görmeye çalışın.

Elbette bu biraz da gerçek hayat deneyimi ile oluşan bir şey; hayat ileriye doğru yaşanır ama geriye bakarak anlaşılır sözünü duymuşsunuzdur.

Ayrıca sabırlı olabilmek de önemli; sabırsız olduğumuzda büyük resmi gözden kaçırmak çok kolay.

Büyük resim dediğimde aynı zamanda gülmekten, keyif almaktan, öğrenmekten, anlamlı şeyler yapmaktan ve yardım etmekten de bahsediyorum; bunları yapabildiğimiz ölçüde mutluyuz.

Mutluluk sizinle olsun.

Sevgi ile kalın.