Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

Aşk nedir? Günümüzün en büyük sorularından biri. Hatta bir sorun desek daha doğru olur. Mesela aşk mı kalıcı yoksa sevgi mi? Ya da ikisi de zamanla gidip yerini saygıya mı bırakır? Zaman aşkı öldürür mü gerçekten? Ya da ilk görüşte aşk.. Gerçekten var mıdır? Bence aşk sevgiden daha kapsamlıdır. Her şeyi, herkesi sevebilirsiniz ama onlara âşık olmazsınız. Âşık olunca da öyle karnınızda kelebekler de uçuşmaz. Daha çok acı hissedersiniz kalbinizde. Bir de o kaybetme duygusu yok mu… Ve aşk zamanla oluşur kalbimizde. Öyle ilk görüşte olan hoşlanmadır sadece. İlk görüşte bir insanı tanımazsın ki âşık olasın. Önce görüntüsünü seversin sonra kişiliğini. Yavaş yavaş tanırsın onu. Ve bam! Bir bakmışsın âşık olmuşsun.

Peki, ama nasıl anlaşılır bu? Sonuçta gökten Eros iki adet okla süzülmedi ki sen âşık olduğunu bilesin. Birçok şiir, kitap yazıldı bu konu üzerinde. Hepsi de birbirinden farklı özetlemiş aşkı. Kimisine göre kavuşamamak aşk diğerine göre onsuz olamamak… Bence aşk ikisi de değil. Aşk dengeyi kurabilmektir iki kalpte. Sen ve ben değil biz olmaktır aşk. Ne onunla ne onsuz olabilmektir. Zamansa aşkın düşmanı değil arkadaşıdır aslında. Çünkü birbirini zamanla keşfedersin. Daha sonrada birlikte dünyayı keşfetmeye başlarsın. Her gün yeni bir şey öğrenirsin onun hakkında. Yaptığın keşifler seni daha çok bağlar ona. O yüzden aşk hiç gitmez oradan.

Karşılıksız olanıysa en kötüsüdür aşkın. Sen onu, o başkasını sever. İşte bu durumda da zaman koşar yardımına. Zamana bırakırsın her şeyi. Dünyayı birlikte keşfedeceğin başka birinin çıkıp gelmesini beklersin. Bazense birini ne kadar çok seversen sev olmaz. Maalesef ne kadar çok istesek te aşk her şeye yetmez. Acı da verse bitirmeye çalışırız onu içimizde. Kısacası aşk bir insanı aynı anda hem deli gibi mutlu eder hem de mutsuz.

Peki, size göre aşk nedir?