Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

ABD’nin, Suriye-Ürdün sınırına yüzlerce tank ve zırhlı araç konuşlandırdığı açıklandı.

İRİB haber ajansının Lübnan El-Mayadin televizyonundan naklen verdiği habere göre; Amerika’nın Suriye-Ürdün sınırında En-Nasib geçiş bölgesinde Ürdün ve İngiltere ile ortak askeri tatbikat yapılacağı bahanesiyle büyük askeri teçhizat ve silah konuşlandırması, Amerika’nın bölgede geniş bir operasyon hazırlığı içinde olduğunu göstermektedir.

Uzmanlar bunca silah ve teçhizatın bir bölgeye toplanmasının askeri bir tatbikattan öteye geçtiğini, büyük bir ihtimalle Amerika’nın bu bölgeden Suriye içlerine askeri bir saldırı başlatarak İsrail rejiminin güvenliğini garanti altına almak istediğini bildirmekteler.

Bu habere göre İngiltere de 2300 kişilik askeri bir güçle önemli ölçüde savaş teçhizatı ve silahı bölgeye biriktirmiş bulunuyor.

Beşar Esad daha önce Ürdün’ün Amerikanın işbirliği ile terörizme karşı mücadele bahanesiyle Suriye sınırlarına askeri güç göndermek istediğini açıklamıştı.

Kaynak : http://parstoday.com/tr/news/middle_east-i70198-abd_suriye_Ürdün_sınırına_yüzlerce_tank_ve_zırhlı_araç_konuşlandırdı