Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, Tu-154 uçağının düşmesinin nedenlerinin titizlikle araştırılacağını belirtti.
92 kişiyi taşıyan Rus uçağı Karadeniz’de düştü Suriye’ye gitmek üzere havalandıktan sonra Soçi açıklarında düşen Tu-154 uçağında hayatını kaybedenlerin akraba, yakınlarıyla mesai arkadaşlarına taziye mesajı gönderen Medvedev, “Trajedinin nedenleri titizlikle araştırılacak. Trajedinin etkilediği herkese gereken yardım sunulacak” ifadelerini kullandı. ‘BU AĞIR KAYBI KABULLENMEK MÜMKÜN DEĞİL’ Rusya Başbakanı, “Ölenler arasında gazeteciler, askerler ve Aleksandrov Kızıl Ordu Korosu’nun müzisyenleri bulunuyor. Bu kişiler Suriye’ye çok iyilik yanlısı ve barışçıl bir misyon için uçuyordu. Bu ağır kaybı kabullenmek mümkün değil” vurgusu yaptı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Karadeniz’de yaşanan uçak kazası nedeniyle 26 Aralık’ta yas ilan edildiğini açıkladı.

92 kişiyi taşıyan Rus uçağı Karadeniz’de düştü Rus lider, Suriye’ye gitmek üzere havalandıktan sonra Soçi açıklarında düşen Tu-154 kazasının nedenlerinin titizlikle soruşturulacağını ve hayatını kaybedenlerin ailelerine yardım sunulması için her şeyin yapılacağını vurguladı. Suriye’deki Hmeymim Üssü’ne giden Tupolev Tu-154 tipi uçak, Karadeniz kıyısındaki Soçi’den havalanmasından 2 dakika sonra radardan kaybolmuş, ardından da Karadeniz’e düştüğü açıklanmıştı. Rusya Savunma Bakanlığı, kazadan kurtulan kimsenin gözlemlenmediğini açıkladı.

Kaynak: https://tr.sputniknews.com/rusya/201612251026482876-rusya-ucak-kaza-
https://tr.sputniknews.com/rusya/201612251026482586-medvedev-rusya-ucak-aratirma/