Facebook
Facebook
LINKEDIN
Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Helsinki zirvesinde yapılan İsrail’in çıkarlarının dikkate alınması ve güvenliğinin sağlanması yönündeki açıklamayı memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

İsrail Başbakanlık Ofisi’nden yapılan açıklamada, “Netanyahu, güvenlik konularında Rusya’yla yapılan koordinasyona ve Devlet Başkanı Putin’in, İsrail ile Suriye arasındaki tampon bölgeyle ilgili 1974 anlaşmasının uygulanması gerektiği yönündeki pozisyona büyük önem veriyor.” dendi.

Açıklamada, “Netanyahu, Başkan Trump ve Devlet Başkanı Putin’in görüşmesinde dile getirildiği gibi, ABD ve Başkan Donald Trump’ın İsrail’in güvenliğine derin bağlılığı memnuniyetle karşılıyor.” ifadelerine yer verildi. Açıklamada, “İsrail ve ABD arasındaki dostluk hiçbir zaman bu kadar güçlü değildi.” diye kaydedildi.

Trump, Helsinki görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, İsrail’in güvenliğiyle ilgili olarak, “Bu, Devlet Başkanı Putin ile görmeyi çok istediğimiz bir şey.” demişti.

Fotoğraf: Reuters / Sebastian Scheiner

Kaynak: https://tr.sputniknews.com/dunya/201807171034314486-netanyahu-putin-ile-trumpin-israil-aciklamalarini-degerlendirdi/