Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

İsrail Hava Kuvvetleri’ne ait savaş uçağının Suriye hava savunma unsurları tarafından düşürülmesi ardından İsrail’in işgal altında bulundurduğu Golan Tepeleri’nin Ebu Nedi dağlık alanları ile Suriye sınırlarına Demir Kubbe adı verilen hava savunma bataryaları konuşlandırdığı bildirildi.  

Pars Today Haber Sitesi’nde 12 Şubat 2018 günü verilen haberde, İsrail’in Ebu Nedi dağlık alanlarında Suriye’de yaralanan rejim muhaliflerini tedavi etmek amacıyla bir sahra hastanesi de kurduğu ifade edilerek, Suriye iç savaşının başlamasından bu güne kadar 3 bin rejim muhalifinin İsrail tarafından tedavi edildiği vurgulandı.

Diğer taraftan Al Alem Haber Sitesi de 12 Şubat 2018 günü verdiği bir haberde, İsrail Silahlı Kuvvetleri’ne ait bir keşif uçağının, 12 Şubat 2018 günü sabah saatlerinde Lübnan hava sahasını ihlal ederek söz konusu ülke üzerinde bir keşif uçuşu gerçekleştirdiği, uçağın görevini tamamlamasını müteakip tekrar İsrail’e döndüğü belirtildi. İsrail merkezli basın yayın organlarında İsrail askeri yetkililerine dayanarak yer alan haberlerde ise, İsrail’in kuzey sınırları kesimlerinde bir çatışma ortamı çıkmasının kuvvetle muhtemel olduğu bilgisi yer aldı.  

Kaynak: http://parstoday.com/fa/middle_east-i119183

Aktaran: Yücel Tünel