Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

ABD’de bulunan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’ın Wall Street Journal gazetesine verdiği demeçte “İran ile askeri çatışmadan kaçınmak için bunu başarmalıyız. Eğer başaramaz isek muhtemelen 10-15 yıl içerisinde İran’la savaşmamız kaçınılmaz olacaktır.” yönündeki söylemlerine İran’dan cevap gecikmedi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi 30 Mart 2018 günü yaptığı açıklamada Bin Selman’ın sözlerine tepki göstererek “Genç Arabistan Veliahdının ham açıklamaları, dünya kamuoyunu bu ülkenin bölgede işlediği cinayetlerde saptıramayacaktır.” dedi.

Ya savaşın ne olduğunu bilmiyor veya İran’ın tarih ve gücünü idrak edemiyor.” ifadelerini kullanan Behram Kasımi, “Kavmin akil insanları ve tecrübe sahibi Suudilerin, bu ülkenin tecrübesiz Veliahdına Arap dünyasının büyüklüğü iddiasında bulunan ve kendisinden daha büyük olan, bizzat kendisini Kadisiye Serdarı olarak ifade eden, tüm batı ve doğu güçleri ile Arap Emirliklerinin emrinde olan Saddam Hüseyin’in, cesur ve büyük İran halkı karşısında nasıl zillete düşerek dize geldiğini öğretmeleri gerekiyor.” dedi.

Aktaran: Yücel Tünel

Kaynak: http://parstoday.com/fa/iran-i126802