Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

Irak İslami Direniş Hareketi (Nuceba) Genel Sekreteri Ekrem Kaabi 30 Ocak 2018 günü yaptığı açıklamada, ABD askerlerinin Irak’ı terk etmemesi halinde onları işgalci güç olarak tanıyacaklarını ve gerekli girişimlerde bulunacaklarını söyledi.

29 Ocak 2018 günü ABD Apaçi helikopterlerinin Irak’ın El Anbar vilayetinin doğu kesimlerinde yer alan El Bağdadi bölgesinde bulunan Irak Silahlı Kuvvetleri’ne ait sivil ve askeri konvoyu takip etmesi ve tahrik edici faaliyetlerde bulunmasının kabul edilebilir bir davranış olmadığını ifade eden Nuceba Genel Sekreteri, ABD askerlerinin Irak-Suriye sınırında konuşlandırılmasını ise Irak’ın yok edilmesi olarak yorumladı.

Irak’taki ABD varlığının Irak halkına hiçbir yarar sağlamadığını ifade eden Kaabi, ABD’liler sadece Irak’ı yok ederek teröristleri ve düşmanları güçlendirdi dedi. Irak’ta yaşanan servet hırsızlığının siyasi, askeri ve ekonomik alanlarda sona ereceğini söyleyen Ekrem Kaabi, ülke yetkililerinden, ABD askeri varlığına Irak’ta son verilmesi için gerekli girişimlerde bulunmasını istedi.

Kaynak: http://www.tabnak.ir/fa/news/769597

Aktaran: Yücel Tünel