Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını cevaplandırmış ve “F-35’ler konusunda ABD şu andaki tutumunu devam ettirirse biz tabii başımızın çaresine bakacağız demiştir. Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Putin ile 27 Ağustos’ta yaptığı görüşmenin ana gündem maddesi Suriye ve İdlib gerginliği olmasına karşılık, Rusya’dan S-400 hava savunma sistemlerinin ardından Su-57 savaş uçağı alma olasılığı ortaya çıkmıştır. Erdoğan, Moskova ziyareti sırasında Su-57’nin kokpitini Putin ile birlikte incelemiştir.  

Türkiye ile Rusya arasında gelişen bu sürece CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, tepki göstermiştir: Türkiye’nin bir NATO üyesi ülke olduğunu unutmamak gerekir. Eğer Türkiye NATO yükümlükleriyle uyumlu olmayan birtakım silah tercihleri yapmaya devam ederse, bunun Türkiye’nin güvenliği açısından fevkalade ciddi ve çok olumsuz yansımalarının olacağından endişe duyuyoruz.”

MAKALENİN TAMAMI İÇİN LÜTFEN AŞAĞIDAKİ PDF DOSYAYA BAKINIZ.

[pdf-embedder url=”http://ankaenstitusu.com/wp-content/uploads/2019/09/Hangi-Kapıya-Yöneldiğini-Bilmeyen-02.09.2019.pdf” title=”Hangi Kapıya Yöneldiğini Bilmeyen 02.09.2019″]