Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

Suudi kraliyet ailesi ile ilgili ifşaatlarıyla tanınan “Müctehid” adlı sosyal medya aktivisti, Suudi Veliaht Muhammed Bin Selman’ın akıbetiyle ilgili yeni ayrıntıları paylaştı. Müçtehid twitter sayfasında yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Bin Selman kaybolduğu günden beri bir gemi ile Kızıldeniz’de gezmekte ve bazen de sahilde bulunan saraylardan birinde konaklamaktadır.”

Bu Suudi aktivist daha sonra şu ifadeleri kullandı: “Bin Selman bu gemide İsrailli yetkililerle görüştü ve alınan tüm tutuklama kararları ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un açıklamalarına ilişkin yalanlamalar bu gemide gerçekleşti. Bin Selman birkaç gün önce Rabih’de bulunan bir saraydaydı ve el-Hazami’de yaralanması haberini ne doğrulayabilir ve ne de yalanlayabiliriz. Bin Selman’ın yakınları ve onunla irtibat içinde olan kişilerin ifadelerine göre, Selman el-Hazami olayının ardından hakkında öldü veya ağır yaralı haberleri çıkması için bilinçli olarak ortadan kayboldu ve böylece Selman kendisine suikast düzenlemek isteyen kardeşlerini belirleyerek ortadan kaldırmayı hedefledi.”

Suudi muhalif kaynaklar geçtiğimiz gün şu ilamda bulunmuştu: Muhammed Bin Selman el-Hazami olayının ardından kraliyet sarayındaki ofisine gitmemiştir.

Kaynak: https://www.tasnimnews.com/tr/news/2018/05/30/1738439/bin-selman-%C4%B1n-ortadan-kaybolmas%C4%B1n%C4%B1n-s%C4%B1rr%C4%B1-if%C5%9Fa-edildi