Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

Nisan 1976 yılı Ankara doğumlu. İlkokulu ve ortaokulu memleketi olan Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde birincilikle bitirdi. 1990 yılında Validebağ Anadolu Sağlık Meslek Lisesini kazanarak İstanbul’a geldi. Hemşirelik bölümünü bitirdi. 1994 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hemşire olarak göreve başladı. Bir yandan yüksek öğrenimini yaparken bir yandan da çocuk hemşiresi olarak 4 yıl sağlık sektöründe çalıştı. 1998 yılında Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak göreve başladı. Beyoğlu, Kadıköy, Kartal, Silivri ve Üsküdar  ilçelerinde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yaptı. 2010 yılında Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı bölümünün Türk Dili alanından yüksek lisans mezunu oldu.

Ulusal ve uluslar arası pek çok toplantının düzenlenmesinde görev aldı, bildiri sundu, projeler hazırladı. Çeşitli konferans, panel ve sempozyumlar düzenleyerek konuşmacı olarak da görev aldı. 2005 yılında Kadıköy Kaymakamlığının şu anda da yayında olan web sitesinin içeriğini hazırladı. Başarılı çalışmaları dolayısıyla çeşitli ödüller aldı. Atatürk, Cumhuriyet tarihi, Türk dili ve kültürü, gezi ve inceleme alanlarında çeşitli çalışmaları ve yayınları bulunmaktadır. 2014 yılında yayınlanan “Falih Rıfkı Atay’ın Ateş ve Güneş Kitabı Üzerine Gramer-İnceleme-Metin-Dizin” adlı çalışması ilk kitabıdır. 2017 yılında yayınlanan “Benim Kadıköy’üm” kitabıyla 2018 Mayıs ayında BCA Times Gazetesi tarafından gezi-inceleme alanında ödüle layık görülmüştür. Şubat ‘019’da BCA Times Gazetesinde “Nutuk’ta Ermeni Konusu”nu yazmıştır. Ayrıca yayına hazır başka makale ve kitap çalışmaları da vardır.

Halen Kadıköy İstanbul Anadolu Lisesinde Md. Yardımcısı/ Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak görev yapmaktadır. İngilizce bilmektedir.