Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

Murat Sururi Özbülbül 1962 yılında Ankara’da doğdu. Evli ve iki çocuk babasıdır.

İlk ve orta eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra 1981 yılında Ankara Yenimahalle Mustafa Kemal Lisesini bitirdi. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler fakültesine girdi.

1985 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun olduktan sonra özel sektörde çeşitli yöneticilik görevlerinde bulundu.

1994 yılında Yeni Demokrasi Hareketi’nin kuruluş çalışmalarında bulundu. Genel Koordinatör yardımcılığı, ilçe başkanlığı gibi çeşitli kademelerde görev aldı

1995 yılında Milliyetçi Hareket Partisi’ne katılarak Genel Başkan Danışmanlığı görevine atandı. MHP’nin yeniden yapılandırılması projesinde görev aldı.

1998 yılında Aydınlık Türkiye Partisinin kuruluş çalışmalarına katıldı, Kurucular Kurulu, MYK üyeliği ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Aynı dönemde Yeni Harman gazetesinde köşe yazarlığı yaptı.

2000 yılından itibaren siyasi parti faaliyetlerine son vererek ekonomik, siyasi, kültürel görüş ve yorumlarını bir blog yazarı olarak dijital medya aracılığı ile paylaşmayı tercih etmiştir.

Hali hazırda profesyonel yöneticilik ve danışmanlık görevlerini sürdürmektedir.

Teknolojik gelişmeler, tarih boyunca üretim biçimleri ve Bilgi çağını anlama konuları üzerine çalışmalar yapmaktadır.