Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

1965 yılında doğmuş, İlk orta ve lise eğitimini Elazığ’da tamamlamıştır.  1986 yılında Kara Harp Okulu “Elektrik-Elektronik” bölümünden “Topçu Subayı” olarak mezun olmuştur. Kara Kuvvetleri birliklerinde topçu subayı olarak 10 yıl hizmet ettikten sonra 17 yıl Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı’na bağlı birimlerde görev yapmıştır. 2013 yılında kendi isteği ile “Kıdemli Albay” rütbesi ile emekli olmuştur. Emekliliği müteakip, 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü’nde Ortadoğu ve Afrika Araştırmaları konularında “Bilimsel Danışman” olarak makaleler yazmıştır. Uluslararası İlişkiler, özellikle Irak ve Suriye Türkmenleri, hukuk, güvenlik, istihbarat ve terör örgütleri konusunda çalışmalar yapmaktadır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. İngilizce bilmektedir.

Yüksek Lisans: ”Irak’ta Türkmen Politikası” (Dokuz Eylül Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü-2004)

Doktora: “Körfez Savaşlarından Günümüze Türkmen Sorunu” (Dokuz Eylül Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü-2010)