Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

Dr. Çiğdem Öner

İstanbul’da doğdu. Sankt Georg Avusturya Kız Lisesi’nden mezun oldu. İ.Ü. İktisat Fakültesi İktisat Bölümü Lisans eğitimini tamamladı. Halen İstanbul Üniversitesi AUZEF'de Felsefe Lisans Programı 4. Sınıf öğrencisidir ve İstanbul Üniversitesi H.A.Y.E.F’nde Felsefe alanında pegagojik formasyon eğitimi almaktadır.

İstanbul Üniversitesi SBE İktisat Anabilim Dalı Uluslararası İşletmecilik Bölümü Yüksek Lisans Programı’ndan "Bir İşletmecilik Sistemi Olarak Franchise İlişkisinin İncelenmesi" konulu tez çalışması ile mezun oldu.

İstanbul Ticaret Üniversitesi SBE Psikoloji Anabilim Dalı Uygulamalı Psikoloji Bölümü’nden “Yoga Yapan Yetişkinlerde Benlik Saygısı, Kendini Kabul ve Kendini Gerçekleştirme Arasındaki İlişkisinin İncelenmesi” konulu çalışması ile yüksek lisans derecesi aldı.

Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı Spor Yönetim Bilimleri Bölümü’nde “Yoganın Kadın Sporcular İle İşkadınlarında Psikolojik Esenlik Düzeyine Etkisinin İncelenmesi” konulu tezi ile doktora eğitimini bitirdi.

Anadolu Sigorta, Milliyet Gazetecilik ve Türkiye İş Bankası A.Ş.'de çalıştı. Marmara Üniversitesi BESYO’da Davranış Bilimleri ve Duygusal Zeka dersleri verdi. Farklı Yoga, kültür ve spor merkezlerinin yanı sıra Yoga ve Sağlık Dergisi'nde görev aldı. Temmuz 2011’de Yogasya Sağlık ve Spor Hizmetleri Eğitim Danışmanlık firmasını kurdu.

Halen Wellness “Bütünsel Sağlık ve Esenlik” Danışmanı, Yoga Terapist, Yoga, Pilates, Nefes ve Meditasyon eğitmeni olarak çalışmalarını sürdürmekte, Yoga alanında Eğiticinin Eğitimi Programlarını yürütmekte ve yanı sıra Eğitim danışmanı olarak uzmanlık konularında bireysel ve kurumsal eğitimler vermektedir.

Yaşam felsefesi ve esenlik psikolojisi konularına yönelik birikimlerini Bolu Olay Gazetesi'nde paylaşmaya devam eden Öner’in, Yoga ve sağlık konularına ilişkin yazıları Yoga Dergisi'nde yayınlanmaktadır.

Çift ve Aile Terapileri Derneği, Egzersiz ve Spor Psikolojisi Derneği,  International Association of Yoga Therapists ve Yoga Alliance üyesidir.