Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

22 Ekim 1992’de Mersin’de dünyaya geldi.

Lise eğitimini tamamladığı TED Mersin Koleji’nden 2010 yılında mezun olduktan sonra, aynı yıl lisans eğitimi için Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu’nda Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümüne başlamıştır. Lisans eğitimi süresince çok aktif olarak çalıştığı üniversitenin Atatürkçü Düşünce Topluluğu, Politik Düşünce Topluluğu ve Model Birleşmiş Milletler Topluluğu’nda başkanlık görevlerini yürütmüştür. Bunların yanında, T.C. Minsk Büyükelçiliği ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bölümü’nde stajlarını yapmıştır.

2015 yılında tamamladığı lisans eğitiminin ardından yine aynı yıl Orta Doğu teknik Üniversitesi’nde Orta Doğu Araştırmaları bölümünde yüksek lisans eğitimine başlamıştır ve hala devam etmektedir. 2015 yılı içinde önce Dr. Nevin Yazıcı’nın sonra da Enerji Uzmanı Necdet Pamir’in asistanlıklarını yürütmüştür.

Doğu Akdeniz Jeopolitiği ve Hidrokarbon Kaynakları ve de Kıbrıs Davası konuları yakın ilgi alanına girmektedir. Ayrıca bu konular hakkında birçok akademik çalışmada yer almış ve eğitimlere katılmıştır.

2007 yılında gerçekleştirilen TED Liseler Arası “Benim Filmim” Kısa Film Yarışması’nda en iyi senaryo ödülü almıştır.

İyi derecede İngilizce bilmekte olup; başlangıç seviyesinde Rusça ve Almanca bilmektedir.