Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

Türkiye’nin ilk profesyonel ve uluslararası ve IMI Sertifikalanmış arabulucusu (mediatörü),  Mısır’ın ilk Türk Müsteşarı,  Milano Ticaret Odası ve Floransa Arabulucular Odası Uluslararası Arabulucusu, Global Mediators Network Başkanı, MBB Uluslararası Danışman Panel Üyesi ve MBB Turkey Chapter Başkanı, IMI Bağımsız Standartlar Komisyonu Onay Komitesi Üyesi, Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyi Kurucu Üyesi, Sürdürülebilir Barış Sürdürülebilir İş başlıklı sempozyumların Koordinatörü olan Dr.Deniz Kite Güner, İlişki, İletişim ve Kriz Yönetimi ile Müzakere, Arabuluculuk ve Taban Diplomasi alanlarında eğitimler ve profesyonel hizmet sunan GMN isimli bir firmanın da, sahibi ve Genel Müdürü’dür.

Uzman bir eğitmen ve eğitim programı geliştiricisi olan Dr.Deniz Kite, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmış, Harp Akademileri Komutanlığı ve KOSGEB ’in yanı sıra, Gaziantep, Trabzon, Kayseri, Konya, Denizli ve Adana ABIGEM’lerde, Gaziantep, Konya ve Kayseri Ticaret Odaları, Ankara Barosu ve Adalet Bakanlığı bünyesinde ve pek çok ulusal ve uluslararası şirkette eğitimler vermiş, müzakere, iletişim ve arabuluculuk alanında farklı eğitim programları geliştirmiştir. Dr.Deniz Kite, arabuluculuk süreçlerine ilişkin geliştirdiği yeni  yöntemlere  paralel olarak arabuluculuk ile felsefe, koçluk, şiddetsiz iletişim, mitoloji, sufizm ve şifa çalışmalarını birleştirdiği yeni programları da kendi akademisinde ve farklı kurumlar bünyesinde yürütmektedir. Aralarında Prof. Marco Turk, Prof. Harold Abramson, Prof. Jaques Salzer, Jeremy Lack, Giacinto Tommasini, Dr.Lino Barbasso, Prof. Guiseppe de Palo, Corinne de Jung, Irena Vanenkova, Prof. Ahmet Sözen, Kenneth Cloke ve Lynn Cole gibi pek tanınmış ismin yer aldığı uluslar arası arabulucularla  çalışmakta olan Kite,  onların Türkiye’ye gelerek bu alanda eğitimler vermelerini ve sunumlar yapmalarını da sağlamaktadır.

Dr. Deniz Kite aralarında Cumhuriyet Gazetesi de olmak üzere, ulusal ve uluslararası medyada çok sayıda yayına imza atmıştır. 2005 yılında ilk kitabı, Yüreğini Ver Bana, 2006 yılında  Okul Mediasyonu ve The Joy of A Child, 2007 yılında 21.yy\’da Arabuluculuk: Mediasyon,  2009 yılında da Filozof Mediatörün Farkındalıklar Kitabı: İnisiye Dairesi basılmıştır. 2011 yılında sufi şiirlerin yer aldığı Mest,  meditasyonların yer aldığı Ay Kartları ve İngilizce şiirlerinin yer aldığı The Dancing Souls isimli e-kitapları yayımlanmıştır. Başarılı Arabulucunun El Kitabı isimli çalışması Ekim 2013\’de   yayınlanan Kite, Türkiye’nin arabuluculuk alanındaki ilk ve tek dergisi Arché’yi çıkarmıştır.

 Uzman bir stratejist ve koç olan Dr.Deniz Kite Güner, Uluslar arası İlişkiler-Lisans, Uygulamalı Psikoloji-Yüksek Lisans ve İşletme-Doktora alanlarında akademik eğitimlerini tamamlamıştır ve halen Sosyoloji ikinci sınıf öğrencisidir. Kite, uzman bir eğitimci,  sistem kurucu, yazar ve konuşmacıdır. Aralarında Amerikan Barolar Birliği, Birleşmiş Milletler, Türk Arabulucular Kongresi, MBB Baltimore Kongresi, PERYÖN, Zagreb Arabuluculuk Konferansı gibi pek çok ulusal veya uluslararası toplantılarda eğitim verdiği farklı alanlarda sunular yapmış ve 20’den fazla konferansın da hazırlanmasında etkin rol oynamıştır.