Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

Laser Detect System (LDS) Ltd, laboratuarda ve alanda kapsamlı testlerin ardından, patlayıcı madde, Doğrulanmış Patlayıcı Cihazlar (IEDs) ve diğer kimyasal bileşikleri, güvenli ve aralıksız olarak tespit edebilen dünyanın ilk sensör sistemi olan SpectroDrone’u piyasaya sunmuştur.

LDS lazer tabanlı patlayıcı algılama sistemini kullanan SpectroDrone, tehdide birkaç metre mesafedeki patlayıcıları ve diğer tehlikeli malzemeleri gaz, sıvı, toz veya kalıp halde algılama kapasitesine sahiptir. SpectroDrone, bu görevleri 3 Km’ye kadar bir operasyon yarıçapında gerçekleştirebilir. Tehlikeli maddelerin tespit edilmesine ek olarak SpectroDrone, madencilik ve diğer endüstriyel operasyonlarda önemli rol oynayan gerçek zamanlı olarak farklı malzemeleri uzaktan analiz edebilir.

Airobotics Optimus drone -yüksek kapasiteli çok misyonlu çok rotorlu drone – otomatik olarak patlayıcı madde ve IED’leri, tehlikeli bileşikleri ve uyuşturucuları, uzaktan izleme ve analiz ile gözetim rolüne ek olarak, acil durumlara gerçek zamanlı müdahale amacına yönelik üretilmiştir.

LDS Yönetim Kurulu, “İsrail’in HLS&Cyber’daki güvenlik ve terörle mücadele uygulamaları için bu yenilikçi çözümü sunmaktan gururluyuz.” açıklamasını yapmıştır.

SpectroDrone, LDS’nin patentli, lazer tabanlı algılama teknolojisini uygulamakta, yazılım paketini ve özel algoritmaları işleten son teknoloji ürünü spektrometrelerle bütünleştirilmiş, çeşitli dalga boylarını yayan bir lazer kaynağı, lazer mesafe bulucu ve yüksek çözünürlüklü kamera içeren çok sayıda elektro-optik montajı içermektedir. Bu algoritma, uzaktan çalıştırma için gereken duyarlılığın sağlanmasını, sahte negatif ve yanlış pozitif algılama oranlarının azaltıldığı doğru algılama olasılığının arttırılmasını, algılama performans seviyesinin laboratuar ekipmanına duyarlı olmasını sağlamaktadır.