Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson’ın gelecek Rusya’yı ziyaret edeceği belirtildi. Tillerson’ın 5-6 Nisan’daki NATO dışişleri bakanları toplantısına katılmayacağı da ifade edildi.

Sputnik’e konuşan ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın gelecek ay G7 Dışişleri Bakanları toplantısına ev sahipliği yapacak İtalya’ya gideceğini ardından da Rusya’ya geçeceğini belirtti.

Sözcü, Tillerson’un 5-6 Nisan’da Brüksel’de yapılacak NATO dışişleri bakanları toplantısına katılmayacağını da kaydetti. Sözcünün açıklamasına göre, ABD’yi Brüksel’deki toplantıda Müsteşar Tom Shannon temsil edecek.

‘TILLERSON, Şİ’NİN ABD ZİYARETİ NEDENİYLE NATO TOPLANTISINA KATILMAYACAK’

Tillerson’ın NATO toplantısına katılmamasının nedeninin, aynı tarihlerde Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in yapacağı ABD ziyareti olduğu ifade ediliyor.

RUSYA: TILLERSON’UN ZİYARETİ HAKKINDA BİLGİMİZ YOK

Bu arada Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, Tillerson’ın ziyareti hakkında bir bilgisi olmadığının altını çizdi.

ZAHAROVA: ŞU AŞAMADA NE TEYİT EDERİZ, NE DE REDDEDERİZ

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova da Facebook hesabından yaptığı açıklamada, “Şu aşamada Tillerson’ın ziyaretini ne teyit etme ne de reddetme niyetindeyiz” ifadesini kullandı.

‘RUS HACKERLAR YİNE SUNUCULARI MI BOZDU?’

Washington’dan sürekli olarak yapılan sızıntılar karşısında şaşkın olduklarını da belirten Zaharova, ABD’nin Rusya’ya yönelik suçlamalarına gönderme yapıp şu soruları yöneltti: “Yine ‘Rus hackerlar’ ABD Dışişleri Bakanlığı’nın sunucularını bozdu, yoksa Washington’un enformasyon güvenliğine yönelik tehdit ABD kaynaklı mı?” 

 

Kaynak:https://tr.sputniknews.com/abd/201703211027734309-rex-tillerson-abd-rusya-nato/