Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

 

Konumuz insanın kendisini bilinçli bir seçim ile daha iyi hissetmesi.

İnsan bir duygu varlığı, dolayısıyla gün içinde çok sayıda duygu yaşıyoruz, bu duygular da nasıl hissettiğimizi yani keyif durumumuzu belirliyor.

Duygu dediğimizde tek kelime ile ifade ettiğimiz ruh hallerinden bahsediyoruz, örneğin mutluluk, hüzün, sevinç, öfke, neşe, kaygı gibi. Duyguları çok basit bir şekilde ikiye ayıracak olsak bize iyi hissettiren ve kötü hissettiren duygular diyebiliriz. Duygularınızı çok net olarak tanımlayamasanız bile iyi veya kötü hissettiğinizi her zaman anlayabilirsiniz.

Duygularımızın arkasında ise düşünceler var; çok uç örnekleri bir tarafa bırakacak olursak duygular düşünceler nedeniyle oluşur, bir düşünce olmadan bir duygu oluşması zordur. Neler düşündüğümüz duygularımızı belirler, duygularımız ise nasıl hissettiğimizi ve yaşam kalitemizi.

O halde istediğini düşün, istemediğini düşünme şeklinde yaklaştığımızda duygularımızı ve nasıl hissettiğimizi belli ölçülerde yönetebiliriz.

Olumsuz düşünürsem daha az üzülebilirim bakış açısı yaygın bir bakış açısıdır. Ben bunun tam tersini öneriyorum; olumlu düşünün, yani istediğiniz şeyleri düşünün, hatta yazılı hale getirin. Bir düşünceyi yazılı hale getirmek, ben bunu diğer düşüncelerime göre daha fazla önemsiyorum demektir.

En önemlisi de, bu tip durumlarda, istediğimiz bir şey olmuyorsa mutlaka daha iyisinin bizi beklediğini düşünebilmektir.

Her şey sizin için en doğru zamanda gerçek olsun.

Sevgi ile kalın.