Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

Irak’ın Al Anbar Eyaletinin Ramadi kentine yeni bir saldırı gerçekleştiren IŞİD terör örgütü Ramadi Üniversitesi ile Al Taş ve Al Camia bölgelerini ele geçirdi. Irak kaynaklı medya organlarında yer alan haberlerde, IŞİD terör örgütünün  26 Eylül 2017 günü gece geç saatlerde Irak’ın Başkenti Bağdat’a 110 Km. uzaklıkta bulunan Ramadi kentine yönelik bir saldırı başlattığı ve kentte bazı mahalleleri ele geçirdiği ifade edildi.

Irak Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı ani müdahale birliklerinin bölgeye sevk edilmesi ile birlikte IŞİD tarafından ele geçirilen bazı bölgelerin abluka altına alındığı ve an itibariyle bölgede sokağa çıkma yasağının uygulandığı bildirildi.

Ramadi kentine giren IŞİD teröristlerinin bazı mahalle ile kamu binalarında kontrolü ele geçirmesi ardından çatışmaların devam ettiği, kentte  giriş ve çıkışlarının yasaklandığı ve olağan üstü hal ilan edildiği, kentte 30 Irak polisinin teröristlerce esir aldığı belirtilen haberlerin devamında, ilk kez 15 Mayıs 2015’te IŞİD terör örgütünün eline geçen Ramadi kentinin Şubat 2016 yılında yeniden Irak ordu güçlerinin kontrolü altına geçtiği vurgulandı.

 

Kaynak: www.mashreghnews.ir/news/779853/