Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

Geçen akşam bir Yarına Not paylaştım; “Hayat yenilikler ve tekrarlardan oluşur, tekrarlardan kaçınmak için umutlu ve cesur olmak gerekir.”; bugün bu konu hakkında düşüncelerimi paylaşmak istedim.

Yeni bir yol çizin, özgürce, zorunluluk olmadan, mecbur hissetmeden, işte şimdi gerçekten ilerleyebilirsiniz.

İlk adım geleceğin geçmişten farklı olabileceğine, daha güzel olabileceğine kalben inanmaktır, bunu yapmadan yeni bir yol çizmek veya yeniliklere yer açmak çok zordur.

Konfor alanı diye bir şey var; alışkın olduğumuz düşünme ve yaşama şekli de diyebiliriz kabaca. İstediğimiz şeylerin pek çoğu bu konfor alanının dışında bir yerde yer alıyorlar.

Onlara ulaşmak istiyorsak hayatımızda yeniliklere ve sürprizlere yer açmak gerekiyor, bunun için de umutlu olmanın yanı sıra cesur olmak gerekiyor.

Cesaret nedir?

Cesaret bir yolculuktur. Başlangıçta bir miktar tedirginlik olması normaldir. Bir karar alır ve onu uygulamak isteriz. Kararı uygulamada cesareti oluşturanlar nedir?

Bence içinde önemli miktarda merak var. Farklı şeyler yapmak, farklı insanlarla tanışmak ve birlikte bir şeyler yapmak, kendimizi keşfetmek. Farklılık ihtiyacı insanın en temel ihtiyaçlarından birisidir, hem yaşam kalitemizi olumlu anlamda etkiler hem de konfor alanının dışına çıkmamızı sağlar.

Cesaretin içinde heyecan duymak var ayrıca. Bir kararı uygulamanın heyecanı, bizi sonunda bekleyen güzel şeyler.

Bu merak ve heyecan duyguları zaman içinde cesarete dönüşür. Eğer daha cesur olmak istiyorsanız daha meraklı ve heyecanlı olun, cesaret arkasından kendiliğinden gelir.

Hayat her gün kendisine yeni bir yol çizerken bize de bunu yapmak için fırsatlar sunar, şimdi değilse ne zaman?

Sevgi ile kalın.