Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Yeraltından Notlar’ oyunu, Rusya’da düzenlenen ’20. Dostoyevski Oyunları Festivali’nde ‘seyirci beğeni ödülüne’ layık görüldü.

Ankara Devlet Tiyatrosu, Velikiy Novgorod ve Staraya Russa şehirlerinde 1992’den beri düzenlenen Dostoyevski Oyunları Festivali kapsamında, Rusya’da perde açtı.

Tiyatro perdesi

Dostoyevski Novgorod Akademik Dram Tiyatrosu tarafından gerçekleştirilen etkinliğe; Rusya’nın Moskova, St. Petersburg, Vologda, Perm, Lipetsk ve İrkutsk şehirlerinden önemli tiyatrolarının yanı sıra Litvanya, İran, Türkmenistan ve Türkiye’den profesyonel tiyatro grupları katıldı.Festivalde; Karamazov Kardeşler, Gülünç Bir Adamın Rüyası, Suç ve Ceza, Beyaz Geceler, İkiz, Bobok, Uysal Kız gibi Dostoyevski’nin önemli eserlerinin uyarlamaları yer aldı.

DEVLET TİYATROLARI’NDAN BÜYÜK BAŞARI

Festivalde, Ankara Devlet Tiyatrosu ‘Yeraltından Notlar’ adlı oyunu sahneledi. Sergilenen oyunlar Rusya’nın önde gelen tiyatro yönetmenleri, tiyatro eleştirmenleri ve Rus devlet tiyatro sanatçıları tarafından oluşan jüri ekibi tarafından ödüllendirildi. Ankara Devlet Tiyatrosu, seyirci beğeni ödülünü kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Festival süresince Dostoyevski’nin eserleri hakkında konferanslar ve okuma günleri de gerçekleştirildi.

https://tr.sputniknews.com/kultur/201611161025829946-ankara-devlet-tiyatrosu-dostoyevski-festivali/