Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

ABD Başkanı Donald Trump, göreve gelmesinin ardından ilk resmi ziyaretlerini İsrail ve Suudi Arabistan’a düzenleyeceğini açıkladı.

Trump, daha önce yaptığı açıklamada 25 mayıs’ta NATO zirvesi için Brüksel’e gideceğini açıklamıştı. İtalyan Başbakanı Paolo Gentiloni’ye de, NATO zirvesinden bir sonraki gün Sicilya Adası’nda düzenlenecek olan G7 zirvesine katılma sözü vermişti.

NETANYAHU’DAN TRUMP’A ÖVGÜ

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Trump’ı Suriye’deki tutumunu takdir edip, Trump’ın başkanlığa seçilmesini ‘ABD politikasının yönünde büyük bir değişim’ olarak övmüştü. Filistin lideri Mahmud Abbas ile Washington’da görüşen Trump, İsrail-Filistin sorununun barışçıl çözümü için çaba sarf etme sözü vermişti.

‘PAPA’YLA GÖRÜŞMEK İSTERİM’

ABD Başkanı, daha önce birçok kez, Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis’le bir araya gelme isteğini dile getirmişti. Vatikan Sözcüsü Greg Burke, resmi bir ziyaret talebini memnuniyetle karşılayacaklarını ifade etmişti.

 

Kaynak: https://tr.sputniknews.com/abd/201705041028346327-trump-resmi-ziyaretinde-israil-vatikan-suudi-arabistan-ziyaret-edecek/