Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

26 Eylül 1968 yılında Limassol’da doğdu. Orta ve lise öğretimini Canbulat Lisesinde tamamladıktan sonra, 1990 yılında Kara Harp Okulu’nun Yönetim ve Organizasyon Bölümünden mezun oldu. 2005 yılında Kara Harp Akademisi’ni başarıyla tamamladı. Lefke Avrupa Üniversitesi’nde 2006 yılında İşletme alanında yüksek lisans programını tamamladı. 2011 yılında Yüksek Sevk ve İdare Akademisini tamamlamasının ardından, 2014 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Yönetimi, Denetimi, Planlaması ve Ekonomisi doktora programını bitirdi. Öznacar, 2015 yılında yardımcı doçent, 2017 yılında doçent oldu.

Halen Yakın Doğu Üniversitesi’nde Eğitim Fakültesi öğretim üyesi olan Öznacar, Sınıf Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevi yanında, 2018 yılından itibaren KKTC Başbakan Danışmanlığı görevini de yürütmektedir.

Doç. Dr. Öznacar, YDÜ toplumsal Araştırma Geliştirme Merkezi üyeliği, Yaşam Boyu Eğitim merkezi fakülte koordinatörü, milli tarih müzesi projesi danışma kurulu üyeliği, Güvenlik Ana Bilim Dalı öğretim üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

Doç. Dr. Öznacar, Dalı ile ilgili lisans, yüksek lisans ve doktora dersleri veren Öznacar ayrıca Konferanslara katılmakta, dergilerde hakem kurulu üyeliği yapmaktadır.  Ulusal ve uluslararası kitap ve kitap bölümleri ile birçok makaleleri bulunmaktadır. Ayrıca çeşitli araştırma ve geliştirme projeleri de yürütmektedir.