Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

İsrail’in Suriye saldırısının ardından Netanyahu’dan “Hedef İran’dı; İsrail’i yok etmekle tehdit etmenin tüm sonuçlarıyla karşılaşacaklar.” açıklaması geldi.

İsrail’in bir kez daha Suriye’ye hava saldırısı düzenleyip can alması sonrası açıklama yapan İsrail Başbakanı Benyamin Netahyahu, hem Suriye’deki İran mevzilerini, hem de İran’a Suriye’nin verdiği desteği hedef aldıklarını söyledi.

Netanyahu, İran’a, İsrail’i yok etmekle tehdit etmenin tüm sonuçlarıyla karşılaşacağına dair gözdağı verdi. “Hem İran’a hem de onlara yardım ve yataklık eden Suriye güçlerine karşı operasyon yapıyoruz.” diyen İsrail Başbakanı, şöyle devam etti:

Bize zarar vermeye çalışan herkesi vuracağız. Kim bizi yok etmekle tehdit ederse, olacakların tüm sorumluluğu ona aittir.”

Netanyahu’nun bu kez kast ettiği, İran Hava Kuvvetleri Komutanı Aziz Nasırzade’nin “İran savaş pilotlarının İsrail’i yeryüzünden silmeye hazır olduklarına” dair sözleri.

İsrail ordusunun ’21 Ocak’ta Şam Uluslararası Havaalanı’na düzenledikleri saldırıda İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü’nün askeri tesislerini hedef aldıkları’ açıklamasının ardından Nasırzade de şu demeci vermişti:

“İran hava kuvvetlerinin muvazzaf ve gelecekteki pilotları İsrail’le savaşmak, siyonist düşmanı yeryüzünden silmek için sabırsazlanıyorlar, buna hazırlar.”

İran Hava Kuvvetleri Komutanı, askeri öğrencilerin İsrail’i ‘yok etmek için vaat edilmiş güne hazırlıklı olmak amacıyla’ gerekli savaş pilotluğu eğitimini aldıklarını da dile getirmişti.

 

Fotoğraf: Reuters / Tania Rego / Agencia Brasil

Kaynak: https://tr.sputniknews.com/ortadogu/201901211037207310-netanyahu-dan-tahran-a-israil-i-yok-etmekle-tehdit-etmenin-tum-sonuclarina-katlanacaksiniz/