Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
LINKEDIN
Share

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’nın Suriye’nin kuzeyinde gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında hava saldırılarında bir ABD’li bir de Alman vatandaşının öldüğü ileri sürüldü.
ABD’Lİ ISRAEL
Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) yaptığı açıklamada TSK’nın Suriye’nin kuzeyine düzenlediği hava saldırılarında Robin Agiri kod adlı ABD vatandaşı Michael Israel’in öldüğünü duyurdu. Yapılan açıklamada “Robin Agiri bir dönem savaşçılarımızla beraber hamlelere katılmış ve beraber yaşam sürmüşlerdir. Birleşik Özgürlük Güçleri olarak Robin Agiri yoldaşın anısını yaşatacağımıza ve taşıdığı bayrağı hep yükseklerde tutup zafere taşıyacağımıza söz veriyoruz” ifadeleri yer aldı.
BİR ALMAN VATANDAŞI
Fars Haber Ajansı’nda yer alan haberde ise Minbec askeri konseyinin yaptığı açıklama yer aldı. Açıklamada, “Gerçek adı Michael İsrail olan Amerikalı Rubin Akri ve gerçek adı Antuvan Lescek olan Alman Vezana Civan, 26 Kasım tarihinde işgalci Türkiye ordusu ile çatışmada ve Türkiye savaş uçaklarının bombardımanı sırasında hayatını kaybettikleri” bilgisi yer aldı.

http://odatv.com/tsk-ucaklari-bombaladi-michael-israil-oldu-0212161200.html