Facebook
Facebook
LINKEDIN
Twitter
Visit Us
YOUTUBE
YOUTUBE
1955 yılında Ankara’da doğmuştur. İlk, orta ve lise tahsilini Ankara’da tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Kamu Yönetimi Eğitimi ile birlikte muhtelif yurt içi ve dışı sertifika programlarına katıldı.
Devlet görevleri sonrasında Özel Sektörde “Medine Villaları Projesi”nde, Irak’ta Bağdat Türk Office Temsilciliğinde ve muhtelif teknik görevlerde bulunmuştur. Savunma alanında lokal ve sınır güvenlik sistemleri ile birlikte önemli silah markalarının Türkiye temsilciliğini yapmış ve Savunma Sanayimize önemli katkılarda bulunmuştur. Türkiye’nin ilk GPS Takip Cihazı prototipini ve ilk kartsız geçiş sistemlerinin projelerini üretmiştir.
DKD (Düşün Konuş Dinle) çalışmalarına katılmıştır. Duayen Nüvit Osmay’ın verdiği liyakat ve izin ile Türkiye’nin ilk kişisel gelişim firması olan “İnsan Mühendisliği Ltd. Şti”ni kurmuş ve siyasi partilere, kamu kuruluşlarına, askeri okul gruplarına, polis akademi ve okullarına, üniversitelere, kulüp ve derneklere, holding ve şirketlere, politikacılara, bürokrat ve iş adamlarına ve karma halk gruplarına uzun yıllar eğitimler vermiştir. Ardından Türkiye’deki spiker ve sunucuların çok önemli bir bölümünün eğitimlerini vermiş olan “Başarı Stratejileri Geliştirme Merkezi Ltd. Şti”ni kurarak Türk medyasının kullandığı “dil”e akademik standartlardaki bir alt yapı kazandırmış çok sayıda seminer ve konferanslar vermiştir. Ezoterizm ve sembolizm araştırmaları yapmıştır. Muhtelif Ulusal ve Uluslar Arası Kulüpler ve Fikir/Kültür Dernekleri üyeliklerinde bulunmuştur. Felsefe ve düşünce kuruluşu çalışmalarına katılmıştır. Deneme, makale ve araştırmaları birçok gazete, dergide yayınlanmıştır.
Kişisel Gelişim (DKD) alanında uzmanlığının yanı sıra Savunma, Bilgisayar, Eğitim ve Medikal alanında çalışmalarına devam etmektedir. Ezoterizm, Anıt Eserler, Komplo Teorileri (Conspiracy Theories) konularında araştırma ve denemeleri bulunmaktadır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.